Každý rok se s dětmi z Mozaiky účastníme tradičního jarního úklidu okolí školy v rámci akce Čistý Ladův kraj (akce se koná v rámci celorepublikového projektu „Ukliďme Česko“).  Děti společný úklid velmi baví a jsme rádi, že můžeme společně uklidit nejen místa, kde si s dětmi hrajeme, ale i části lesa, kam chodíme třeba jen na procházky. Běžně je tato akce naplánována na jeden konkrétní den, s dětmi jsme v minulých letech většinou uklízeli během celého týdne.
Loni se akce nekonala z důvodu celostátního lockdownu. Jsme moc rádi, že letos proběhne, bude však nutné dodržovat všechna současně platná protiepidemiologická opatření.
Letos akce Čistý Ladův kraj připadá na sobotu 27. března, kdy bude jarní úklid probíhat po celých Mnichovicích i v okolních obcích. Pro rodiny dětí z Mozaiky i pro sousedy z Myšlína, kteří by si chtěly zpestřit rutinu běžných dnů, budou v Mozaice připraveny pytle i rukavice na sběr odpadků. Určitě si během víkendu může kdokoliv z Vás udělat výlet k Mozaice a v rámci individuální procházky přispět svým dílem k úklidu prostředí, ve kterém se běžně pohybujeme.
Vše potřebné pro sběr odpadu bude v sobotu připraveno přímo u vchodu do areálu školy (u vstupní branky). Kdybyste se rozhodli pro úklid již v pátek, bude vše potřebné nachystané na terase. Pytle s nasbíranými odpadky můžete nechávat na parkovišti u školy (svoz proběhne v sobotu odpoledne).
Těším se s některými z Vás možná i na viděnou o víkendu.