Opatření k zápisu do prvního ročníku základní školy pro školní rok 2020/2021

 

Milí rodiče,

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu vydalo opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

 

Zápis k povinné školní docházce proběhne dle školského zákona v termínu od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020, ale bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

 

Doufáme, že mimořádná opatření skončí tak, abychom po jejich konci mohli ve škole uspořádat setkání se zapsanými dětmi. Pro rodiče chystáme společný večer ve čtvrtek 11. června 2020.

 

Dětem, které se na zápis těší, nabízíme možnost individuálního zápisu. Můžeme se s Vámi sejít on-line, také Vám můžeme poslat dopis pro Vašeho předškoláčka s průběhem zápisu, který můžete absolvovat doma.

 

Pro podání přihlášky si stáhněte a vyplňte následující formuláře:

 

K výše uvedeným dokumentům je potřeba pro ověření přiložit rodný list dítěte (stačí jeho prostá kopie).

 

Žádost o přijetí dítěte (spolu s ostatními doklady) je možné do naší školy doručit v termínu od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020 následujícími způsoby:

 

 1. do datové schránky školy (ID schránky: xkwdh75);
 2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email) na adresu: lenka.jirmanova@montessorimozaika.cz.
 3. poštou na adresu: Základní škola a Mateřská škola Mozaika, Myšlínská 30, 251 64 Mnichovice, nebo vhozením do poštovní schránky na vstupní brance do školy.

 

Pokud byste cokoli potřebovali v souvislosti se zápisem, neváhejte napsat na lenka.jirmanova@montessorimozaika.cz.

 

Děkuji,

 

Táňa Kadlecová

Ředitelka školy

 

 

Milí rodiče,
 
zápis bude ve čtvrtek 2. dubna ve 14 hodin, tedy poměrně za dlouho.
 
Ve čtvrtek 3. října bude od 18:00 večer pro rodiče o Montessori základní škole, během kterého si můžete ujasnit, zda chcete, aby Vaše dítě pokračovalo ve vzdělávání v Mozaice. 
Ve středu 27. listopadu od 18:30 pokračujeme večerem o škole pro dospívající (od 7. do 9. ročníku). Je dobré si před zápisem rovnou ujasnit, zda chcete, aby Vaše dítě bylo v Mozaice od prvního do devátého ročníku.
 
Na podzim i na jaře budete mít také možnost přijít do školy pozorovat děti při práci a poté se ptát učitele. Pozorování ve třídě je důležitou součástí Vaší přípravy na zápis do první třídy.
 
Kritéria pro přijetí do první třídy se téměř nezměnila, jsou následující:
 • Dítě chodí do Montessori MŠ na plnou docházku (celodenně 5 dní v týdnu).
 • Rodiče dětí pravidelně absolvují vzdělávací a informační akce pro rodiče v Mozaice (akce probíhají průběžně, na podzim 2019 je to 3. 10. a 27. 11.).
 • Rodiče absolvují pozorování ve třídě ZŠ Mozaika.
 • Rodiče pravidelně absolvují konzultace v MŠ Mozaika.
 • Rodiče absolvovali kurz respektující komunikace, např. Výchova bez poražených.
 • Dítě absolvovalo program předškolní přípravy Maxík.
 • Dítě má ve škole staršího sourozence.
 • Rodiče podepíšou smlouvu o docházce dítěte do ZŠ Mozaika v únoru 2020.
Pokud už nyní víte, že potřebujete něco v souvislosti se zápisem, prosím neváhejte mi napsat.
 
Pokud o zápisdo první třídy uvažujete, určitě mi napište, budeme Vás informovat o dalších podrobnostech, v listopadu Vám pošlu ceník a návrh smlouvy.
 
Děkuji Táňa Kadlecová