„Milovala jsem svou práci,“ říká Táňa, když vysvětluje, jak vznikla Mozaika. „Měla jsem zkušenosti se vzděláváním dětí z Čech i ze zahraničí a viděla jsem, jak moc jsou děti ovlivněné různými přístupy učitelů. Pro ty své jsem si přála tu nejlepší školu na světě.

Naštěstí jsem potkala několik lidí, kterým na dětech záleželo tak jako mně. Společně jsme založili Mozaiku.“ Velké díky patří i našim partnerům.

„Z pozorování dítěte s láskou a zájmem, z toho se dospělý mnohému naučí.“ Tomáš Garrigue Masaryk, Rok na vsi

Žije to u nás.

Podívejte se jak

Pomoz mi, abych to dokázal sám

Metodika, kterou používáme, je Montessori. Proč?

Důvěra

Montessori věří v sílu dětí, v jejich přirozenou vůli rozvíjet se a stát se plnohodnotnou součástí společnosti.

Svoboda

Dítěti je poskytována svoboda do té míry, do jaké je schopno přijmout za své jednání zodpovědnost.

Respekt

Učitel respektuje individuální potřeby dětí a děti se zase učí respektovat oprávněné požadavky učitelů i svých vrstevníků.

Inspirace

Protože jsou třídy jsou věkově smíšené, učí se děti samy od sebe a jsou proto vnímavější k potřebám jiných dětí. Inspirují se.

Když jsme pro děti z Mozaiky chystali program, překvapilo nás, jak byly samostatné, uvědomělé a jak dospěle a přitom spokojeně působily. Rády a s chutí se zapojovalydo péče o zahradu i stříhání vrbových prutů. Uklízely po sobě, sami si dělaly procházky kolem rybníka a přitom se nikdo nevrhal do vody. A když si kluci potřebovali nabrat vodu do kbelíku, přišli nám o tom říct a domluvit se, jestli to nevadí.

Žaneta Tušerová

výrobce živých staveb z proutí

Systematicky, kvalitně a lidsky

Výše popsaný způsob práce by ale nikdy nebyl možný bez skvělých učitelů s otevřenou myslí. Seznamte se s nimi a pochopte, proč jsou součástí naší Mozaiky

Táňa Kadlecová
Ředitelka

Chci tu nejlepší školu pro děti. Jsem tady, aby děti byly šťastné každý den a zároveň rozvíjely plně svůj potenciál. A aby všechno fungovalo. Vytvářím ty nejlepší možné podmínky pro to, aby učitelé i ostatní zaměstnanci mohli dělat dobře svou práci.

Robert Stránský
Průvodce studentů

Být učitelem v Mozaice je pro mne dobrodružná výzva. Chci zde využít své zkušenosti ze zahraničních projektů a manažerského řízení týmů, které jsem získal při svém dlouholetém působení v mezinárodních společnostech. Důležité je, aby nás všechny společná práce bavila a výsledky se pak zcela jistě dostaví. Cítím zároveň velkou zodpovědnost vůči rodičům a hlavně vůči všem dětem a studentům.

no-image
Eduardo Juárez
House parent

Markéta Poláková
Učitelka hudby

Dětem z Mozaiky slibuji, že se budeme radovat z hudby od základů, že jim předám to nejlepší z toho, co umím, a budu se od nich učit vše, co ještě neumím. Budeme zpívat, hrát, poslouchat, tvořit, řádit, tančit, relaxovat, radovat se, zkoušet a hledat nové cesty k sebevyjádření. Beru to jako velkou výzvu a zábavu zároveň.

James-Stuart Duffin
Lektor angličtiny

Pracovat s mladými lidmi a vidět je rozkvétat je pro mě důležité. Rád používám inovativní přístupy při výuce angličtiny jako druhého jazyka. Je to všechno o tom, jak pomáhat studentům dosáhnout jejich potenciálu.

person24
Lucka Brattoli
Učitelka matematiky a angličtiny

V životě chci dělat věci, které mají smysl. A taky chci být dobrým průvodcem dětí na jejich cestě ke vzdělání.

Pavlína Čížková
Učitelka základní školy

Je pro mne důležité dělat v životě věci, které mě baví a navíc mají smysl. V Mozaice mám jedinečnou možnost pomáhat dětem v jejich přirozeném vývoji s využitím Montessori principů, navíc v krásném prostředí a v kolektivu podobně naladěných dospělých.

Chika Mochida
Anglicky mluvící učitelka ZŠ

Mozaika má krásné třídy i zahradu. Děti si mohou svobodně zvolit činnost. Učitelé věří ve smysl své práce a dělají ji nejlépe, jak dokážou. Rodiče podporují školu a vždy chtějí pro své děti to nejlepší.

Markéta Matoušková
Asistentka ZŠ

Ráda pomáhám dětem při jejich cestě za vzděláním. Baví mě být jim na blízku a sledovat jejich nadšení z nových věcí. Mozaika je příjemné místo, kde se líbí dětem i dospělým. Jsem ráda, že mohu být její součástí.

Alena Miklová
Asistentka ZŠ

Přeji si, aby všechny děti dokázaly najít tu pravou cestu za poznáním a našly v sobě svou jedinečnost a schopnost zvládnout cokoli. Věřím, že podněcující a harmonické prostředí, které podporuje a respektuje jejich individualitu, je cesta ke šťastnému a spokojenému dítěti.

Marie Kolárová
Asistentka ZŠ

Chci pomáhat vytvářet takové prostředí, ve kterém se toho děti hodně naučí, a přitom se cítí dobře a zažívají při práci radost. Přála bych si, aby přátelská a činorodá atmosféra Mozaiky vyzařovala i do místní komunity. Chci proto rozvíjet mezigenerační aktivity, určené dětem a seniorům.

Eliška Motlíková
Asistentka ZŠ

Chtěla bych být v Mozaice užitečná při práci s dětmi, respektovat jejich individuální potřeby a pomáhat jim při objevování nových poznatků.

Lenka Králová
Výchovná poradkyně

Mozaika je škola, kterou bych chtěla pro svoje děti a vlastně i pro sebe. Je tu příjemné, bezpečné prostředí, pomůcky, které vzbuzují chuť k učení, přátelské vedení učitelů.

person14
Cécile Plantain
Učitelka Francouzštiny

Miluji výuku dětí obecně.

Lenka Fantová
Zastupující učitelka

Mám ráda děti, chci jim být na blízku, pozorovat jejich lásku ke světu, nadšení do všeho nového a být jim při tom pomocníkem.

Agata Čadková
Učitelka v mateřské škole

Ráda podporuji děti v samostatnosti, sebeúctě a přesvědčení o vlastní hodnotě, aby dokázaly být v životě úspěšné a šťastné. Věřím, že pouze v atmosféře přijetí a podpory se může dítě plnohodnotně rozvíjet.

Magdalena Todorová
Anglicky mluvící učitelka MŠ

Děti jsou nejúžasnější bytosti na Zemi. Zvědavé, šťastné, pravdivé… Mají schopnost být ohromeny nejjednoduššími věcmi. Musíme se od nich hodně naučit. A já mám to privilegium dělat to každý den.

Denisa Jurášová
Učitelka v mateřské škole

Naplňuje mě práce s dětmi v dobrém zázemí, připraveném prostředí a v bezkonfliktním přátelském týmu.

no-image
.
.

Eva Nedvědová
Asistentka MŠ

Hned jsem si všimla, že v Mozaice panuje velká důvěra mezi dětmi a dospělými. Je to prostředí, které nepotřebuje měnit. Můžu jenom vstřebávat tuto léčivou atmosféru a podporovat to, co bylo doteď vytvořeno.

Kateřina Lőserová
Asistentka

Děti jsou pro mě velkou inspirací. Obdivuji jejich nadšení, kreativitu a energii, s kterou se pouští do různých životních situací. Jsem ráda, že se mohu podílet na jejich rozvoji v tak přátelském týmu, který Mozaika nabízí.

Martina Průšová
Učitelka nejmenších dětí

Mým osobním cílem a slibem je, že na sobě budu stále pracovat, abych byla pro děti dobrým partnerem a vzorem. Abych dokázala rozpoznat a rozvíjet potenciál každého jednotlivce a zároveň vytvářela pro všechny příjemné prostředí.

Kateřina Vosátková
Asistentka

Snažím se s dětmi prožívat přítomnost do hloubky, podporovat je v samostatnosti, respektovat jejich potřeby a být jim co nejlepším partnerem. Mým slibem je neustálý nikdy nekončící rozvoj sebe sama.

Zuzka Vondráčková
Lektorka výtvarného ateliéru

Ráda se vracím s dětmi do dětských let. Baví mě s nimi pracovat a tvořit. Vymýšlet pro ně nové zajímavé věci a sledovat, jak to samy uchopí a co krásného vznikne.
Děti čeká experimentování a zkoumání s čím vším je možné tvořit. Budeme hodně využívat recyklovatelný materiál a pracovat s přírodninami.

Pavel Motuz
Truhlář

Rád tvořím spolu s dětmi a učím řemeslo ty, které to baví. Možná i proto, že to o dost živější než v dílně.

Olga Suchá
Lektorka keramiky

Líbí se mi menší počet dětí ve skupince, který umožňuje individuální přístup k dětem a taky možnost realizovat s dětmi i větší projekty. Mozaika funguje na principu respektu a tento přístup mi při tvorbě vyhovuje stále více.

Táňa Zlámaná
Lektorka šachového kroužku

Práce s dětmi mě velice baví a naplňuje, a proto jsem uvítala nabídku vést šachový kroužek na této výjimečné škole. Mým cílem je naučit děti základy šachu a vzbudit v nich zájem o tuto pozoruhodnou královskou hru.

Zdeňka Lipková
Ekonom

Chci nastavit a trvale optimalizovat systémy v zázemí Mozaiky, aby fungovala ekonomicky a pedagogové i rodiče měli dokonalý servis a mohli se soustředit na své role.

Dasa-Valentova
Dáša Valentová
Hospodářka

Všem nám jde o stejnou věc. Cítit se dobře. A je to vidět.

Vendula Zemanová
Administrativa

Děti vnímají všemi smysly. Jsme-li k nim i k sobě pravdiví a otevření, učíme je mnoho, stejně tak ony nás. Jako velký dar vnímám umění být v přítomném okamžiku, prožívat tady a teď, důvěřovat, že vše, co se v našich životech děje, je v pořádku.

Silvie Menclová
Administrativa

Vytvářet zázemí pro učitele, aby mohli věnovat svou energii především dětem, je mým hlavním cílem. Respektující přístup v Mozaice naplňuje smyslem i leckdy jednotvárné administrativní úkony. Škola musí šlapat jako hodinky a všichni se v ní musí cítit dobře.

Jaroslav-Novacek
Jaroslav Nováček
Správce

no-image
Kateřina Vachová
Úklid

Renata-Knizeova
Renáta Knížeová
Vedoucí školní jídelny

Tereza-Safarikova
Tereza Šafaříková
Hlavní kuchařka

Jsem ráda mezi dětmi, a proto pro ně s láskou připravuji zdravé a chutné jídlo. Je zde příjemné, klidné a rodinné prostředí.

Sarka-Kolinska
Šárka Kolínská
Pomocná kuchařka

Líbí se mi motto Mozaiky a mám ráda děti. Práce mě moc baví, a proto je mým cílem plnit ji co nejlépe, aby se všichni okolo mě cítili spokojeně. Zároveň je i pro mě velmi důležité pracovat v příjemném a pohodovém kolektivu.

Dává vám naše práce smysl? Chcete být součástí naší Mozaiky?