← Zpět

Přednášky a workshopy

Hudba, životní styl, jiné kultury...

Zveme zajímavé hosty, aby se podělili o své znalosti nebo koníčky. Propojujeme sousedy, kteří mají podobné zájmy. Pokud chcete nabídnout přednášku nebo workshop na zajímavé téma, neváhejte nás kontaktovat.

Hudba, životní styl, jiné kultury...
Přednášky a workshopy

Aktuální události na toto téma

Rodiče říkají

„Do Mozaiky chodím ráda, protože na setkáních potkávám skvělé lidi. A ještě se něco přiučím..“

Tereza P.

Cesta do fantazie

18.7.2022
22.7.2022

s Anežkou Charvátovou a Kateřinou Hruschkovou

Popusť uzdu své fantazie. Ponoř se s námi do fantasy světa. Prostředí mágů, víl, elfů a jiných bytostí. Staň se součástí jedinečného příběhu, který budeš moci ovlivnit i ty! Vyzkoušíš si nejrůznější činnosti, jako jsou strategické a týmové hry, sporty v přírodě, překážkové dráhy, a v neposlední řadě i výtvarné a hudební tvoření. Těšit se můžeš i na noční hru. Ze čtvrtka na pátek mohou děti v Mozaice i přespat.

Pro děti od 6 do 12 let
Cesta do fantazie

Vesmírné dobrodružství

18.7.2022
22.7.2022

s Kateřinou Vosátkovou a Mirkou Cichou

Krásy a tajemství nekonečného vesmíru. Spolu s dětmi zažijeme nezapomenutelnou cestu za hranice zemské atmosféry. Užijeme si spoustu tvoření, dobrodružství, her a fantazie. Program je navržený tak, aby děti trávily co nejvíce času venku.

Pro děti od 2 do 6 let
Vesmírné dobrodružství

Proč zvolit tábor v Mozaice?

Více o Mozaice→
trávit čas venku 
a pečovat přírodu
Profesionální prostředí pro rozvoj dětí
Laskavá
atmosféra
Anglicky mluvící
učitelé

Tajemství přírody

25.7.2022
29.7.2022

s Dašou Tóthovou, Davidem Proeselem a Janou Krchovou

Připomeneme si, jak přírodu vnímat všemi smysly. Během tábora nahlédneme s dětmi formou her do života živočichů. Vyzkoušíme si badatelské pomůcky, lupy, pinzety a mnoho dalšího. Naučíme se poznávat některé druhy stromů a květin. Zjistíme, co nám příroda nabízí a jak můžeme užívat její dary. Přírodniny využijeme i ke kreativním hrátkám. Aktivity přizpůsobíme i nejmenším.

Pro děti od 2 do 6 let
Tajemství přírody

Letní koktejl

1.8.2022
5.8.2022

s Olgou Suchou a Janou Krchovou

Čas strávený na našem táboře využijeme s dětmi k poznávání, tvoření a hlavně zábavě. S dětmi budeme podnikat výlety po okolí. Budeme tvořit a vyrábět. Také si jeden den, ten nejslunnější, uděláme v havajském stylu, kde nebude chybět voda, hudba a koktejly.

Pro děti od 3 do 6 let
Letní koktejl
Rodiče říkají

„Do Mozaiky chodím ráda, protože na setkáních potkávám skvělé lidi. A ještě se něco přiučím..“

Tereza P.
Cena
3 300 Kč za tábor
Napsat Anežce
Tábory jsou otevřené také pro děti od 4 let,
které nechodí do Mozaiky. Přihlášky mimo Mozaiku jsou možné od 18. března.
Mladší děti můžeme přijmout po domluvě, ve výjimečných případech.
Cena tábora je 3 300 Kč za týden (při platbě po 15. 6. 2022 se cena zvyšuje na 3750 Kč za týden).
Bankovní účet 26 00 29 93 67 / 2010.
Příchod 8:00-8:30, vyzvedávání dětí 15:30-16:00.

Odpolední program ve školce 1. pololetí 2022/2023

Příroda hrou

Děti poznávají přírodu skrze pobyt venku skoro za každého počasí. Natrénují dovednosti jako je orientace v terénu, „zálesácké“ dovednosti a zručnost. Užijí si spoustu legrace s kamarády, pobyt v přírodě, posílí svoji fyzickou stránku i imunitu na čerstvém vzduchu. Lektorkou kroužku je Kateřina Hruschková.

Pondělí

Keramika

Děti poznávají vlastnosti a možnosti keramické hlíny. Tvoří hlavně z volné ruky, ale seznámí se i s prací na hrnčířském kruhu, který je jim každou lekci k dispozici. Také si zkusí odlévání do sádrových forem a své výrobky si následně namalují keramickými glazurami. Lektorka keramička Olga Suchá.


Úterý
Cena 22/23
3 200 Kč za kroužek
Napsat Anežce
Kroužky probíhají od 16:00 do 17:00.
Kroužky se hradí na účet číslo 26 00 29 93 67 / 2010.

Odpolední program pro školáky 1. pololetí 2022/2023

Hip Hop

Na tanečních lekcích hip hopu pro začátečníky se děti pod vedením zkušeného lektora a tanečníka Radka Brusche naučí osvojit si vlastní styl a najít v těle rytmus. Vyzkouší si všechny styly hip-hop dance (street dance. break dance, house dance, lockin, poppin).  Individuální přístup, u dětí rozvíjíme potenciál, sebevědomí a dětal to s láskou. Na konci pololetí si připraví také menší vystoupení.


*Kroužek probíhá od 16:00 do 17:00. Platba probíhá na účet 2269072153/0800

Kroužek Hip Hopu neorganizuje Mozaika.

Pondělí

Tvůrčí psaní

Hlásky a kresby, slova a komixy, tajemné postavy a smyšlené příběhy, to vše patří do dětského světa. V jednoduchých jazykových hrách budou děti, vytvářet vlastní příběhy, poznávat slova stará a objevovat slova nová, vyrábět miniaturní papírové postavy a scény.

V hodinách budou děti rozvíjet svou představivost, kultivovat vyjadřování v psaném a výtvarném projevu, prohlubovat lásku k rodnému jazyku. Kroužek vede Hana Železná, která působí jako režisérka rozhlasových dokumentů a lektorka dětských uměleckých kroužků a workshopů.

*Kroužek probíhá od 16:00 do 17:00, proběhne v případě, že bude přihlášeno alespoň 8 dětí. Platba probíhá na účet 3373383001/5500.

Kroužek Tvůrčího psaní neorganizuje Mozaika.

Úterý

Kreativní tvoření s intuicí

Výtvarné techniky propojíme s relaxací a meditací, rozvineme naši imaginaci, podpoříme osobitou fantazii každého z nás. Vyzkoušíme si malbu, kresbu, prostorové tvoření a různé grafické techniky. Pustíme se i do šití a práce s textilem. Seznámíme se s příběhy z historie i s dějinami umění celého světa, naladíme se na různé kultury i umělecké směry. Díky relaxačním a meditačním technikám, které budou součástí každé lekce, prožijeme všechny tyto momenty velice intenzivně.

Středa

Keramika

Děti často už práci s hlínou znají . Učíme se a rozvíjíme prostorovou tvorbu, používání sádrových forem včetně přípravy licí hmoty a manipulace s formou. Trénujeme centrování a práci na hrnčířském kruhu. Poznáváme různé techniky zdobení syrové i přežahlé keramiky. Lektorka keramička Olga Suchá.

Čtvrtek
Cena 22/23
3 200 Kč za kroužek
Napsat Anežce
Kroužky probíhají od 15:30 do 17:00.
Kroužky se hradí na účet číslo 26 00 29 93 67 / 2010.

Další aktivity v Mozaice