1. pololetí 2021/2022

Odpolední program ve školce

Pondělí Malí kuchaři Protože i ti maličcí se chtějí učit vařit, péct, krájet, míchat, zdobit, nabízíme Vám kroužek „Malí kuchaři.“ Připravíme spolu jednoduchá, ale lahodná sladká i slaná jídla, protříbíme všechny naše smysly a bude nám u toho veselo. Zajímavými lekcemi děti provede lektorka Veronika Posar.
Úterý Výtvarný kroužek „Výtvarka“ je hra, prožitek, poznávání a tvorba, proto dostane každý malý výtvarník možnost vyjádřit svoji imaginaci a osobnost během tvoření. Děti se seznámí nejen s výtvarnými technikami  (práce s barvou, kresba, modelování,…), ale dozví se něco i o dějinách umění a umění celého světa. Každému z nich udělá radost nejen samotný proces tvoření, ale i hotové výrobky. Lektorka výtvarnice Kateřina Hruschková.
Středa Keramika Děti poznávají vlastnosti a možnosti keramické hlíny. Tvoří hlavně z volné ruky, ale seznámí se i s prací na hrnčířském kruhu, který je jim každou lekci k dispozici. Také si zkusí odlévání do sádrových forem a své výrobky si následně namalují keramickými glazurami. Lektorka keramička Olga Suchá.
Čtvrtek Příroda hrou Děti poznávají přírodu skrze pobyt venku skoro za každého počasí. Natrénují dovednosti jako je orientace v terénu, „zálesácké“ dovednosti a zručnost. Užijí si spoustu legrace s kamarády, pobyt v přírodě, posílí svoji fyzickou stránku i imunitu na čerstvém vzduchu. Lektorkami kroužku jsou Olga Suchá a Kateřina Hruschková.

Cena za kroužek je 2.850,- Kč za pololetí.

Kroužky probíhají od 16:00 do 17:00.

Kroužky se hradí na účet číslo 2600299367/2010.

Odpolední program pro školáky

Úterý Keramika Děti často už práci s hlínou znají . Učíme se a rozvíjíme prostorovou tvorbu, používání sádrových forem včetně přípravy licí hmoty a manipulace s formou. Trénujeme centrování a práci na hrnčířském kruhu. Poznáváme různé techniky zdobení syrové i přežahlé keramiky. Lektorka keramička Olga Suchá.
Středa Tanec Lekce moderního tance – profesionální lektorka Barbora Kalvach skloubí různé taneční styly (jazz dance, latina, hip hop, zumba…) včetně výrazového tance. V hodinách se školáci budou věnovat základům baletu, který je potřeba pro zpevnění těla a jako báze pro naučení se různým tanečním kreacím a figurám (točky, skoky, zvedačky…). Vyzkouší si různé taneční dovednosti (přípravy na točení, práce s kotníky, přípravy na skoky…), jednorázové krátké choreografie a také budou připravovat několik delších choreografií. Určitě si také někdy rádi od tance odpočinou a zahrají si nejrůznější pohybové hry. Lektorka tanečnice Barbora Kalvach.
brzy upřesníme Šachy Šachy nás učí logickému myšlení, schopnosti rozhodovat se, zvládat emoce a rozvíjet kreativitu. Naučí nás přijímat nejen výhry, ale i prohry. V hodinách se děti seznámí se základy šachové hry, motivů, strategie a řešením šachových diagramů, díky čemuž budou rozvíjet svou představivost a koncentraci. Lektorka šachistka Julie Vilímová.

Cena za kroužek je 2.850,- Kč za pololetí.

Kroužky probíhají od 15:30 do 17:00.

Kroužky se hradí na účet číslo 2600299367/2010.